29,90

Kategori:

Doğru ve nitelikli personelinin seçilmesi, performans sisteminin kurulması, eğitim yönetim sisteminin etkin uygulanabilmesi gibi İK süreçleri için pozisyonların yapacağı işin ve sahip olması gerekli niteliklerin belirlenmesi gerekmekte.

Çalışanların yapacağı işleri belirlenmesi için çeşitli yöntemlerle incelenmesi gerekmektedir.  Yapılan işler tek tek incelendiği gibi aynı işi yapan grupların incelenmesi ile de olabilir. Yapılan işlerin incelenmesi; gözlem, anket veya birebir görüşmelerle olabilir. İş analizi olarak adlandırılan bu bilimsel çalışma; işin özellikleri, incelikleri, o işin yapılması için gerekli olan nitelikleri araştırır. Bu çalışmanın sonucunda çalışanın görevleri, sorumlulukları, sahip olması gereken bilgi-becerileri ve zihinsel/fiziksel/davranışsal özellikler belirlenir.

Bu form yukarıda bahsedilen sürecin kolayca gerçekleştirilmesi konusunda sizlere yeterli ve doğru bilgileri toplamanız konusunda yardımcı olacaktır.

Süreçte kağıt kullanmak konusunda isteksiz iseniz www.analyticfactors.com adresimizden sürecinizin tamamını, gelişmiş raporlama araçları ile gerçekleştirebilirisiniz.

Henüz görüntüleme yok.

“İş Analiz Formu” ilk inceleyen olun;